intermodal
taşımacılığı

 

Kombine taşımacılık ve Intermodal hizmetimiz ile sizlere daha rekabetçi fiyatlar ve farklı tonajlarda mallarınızı taşıma hizmeti sunmaktayız.

Lojistikte verimliliğin yükselen yıldızı intermodal taşımacılığında bölgesel demiryolları ile özel anlaşmalarımızın desteği ile rekabetçi bir servis ağı kurduk.

Kapıdan-kapıya ihtiyaçlarınız doğrultusunda demiryolu-karayolu ve denizyolu kombinasyonlarını en verimli ve servis süresi en kısa sürede olacak şekilde size özel çözümler üretiyoruz.

Farklı coğrafyalarda kendi alanlarında uzman iş ortaklarımızın hizmetlerini sizler için koordine ediyor, intermodal servisinden beklediğiniz kazancı sağlıyoruz.

Verimliliğinin yanı sıra intermodal servisimiz ile azalttığımız emisyon miktarı ile çevreye de sağladığımız katkı ile gurur duyuyoruz.

INTERMODAL TAŞIMACILIĞI

Günümüzde yüklerin demiryolu ile taşınmasının çevreye katkısı kanıksanamaz. Aynı tonajların karayolu ile taşınması ile kıyaslandığında demiryolu taşımacılığı %10’dan daha az karbonmonoksit, %66 daha karbondioksit, ortalama yüzde %20 civarında daha az nitrojen oksit salınımı ile taşımaya imkan sağlamaktadır. Buna ilaveten 1 ton yük, 1 litre dizel yakıt ile demiryolu üzerinde 87 km mesafe kat ederken, karayolunda bu mesafe 31 kilometreye kadar düşmektedir.

İşte bu sebeplerdendir ki, Biz ÇAĞ LOJİSTİK olarak demiryolu taşımacılığının sürdürülebilir her tedarik zinciri stratejisine entegre edilmesinin çevremize sağlayacağı katıkların bilincindeyiz. Intermodal taşımacılık maliyet avantajı sağlaması ve güvenilir bir taşıma şekli olmasının yanında karbon ayak izini azaltmakta da geçerli bir çözüm yoludur.