SIKÇA SORULAN SORULAR

S.1 – Çağ Lojistik olarak sektördeki deneyiminiz nedir? Özmal araç adetiniz nedir ve hangi tipte araçlarla hizmet vermektesiniz? Zorlu ve karmaşık tedarik zinciri gereksinimlerimizi yönetmek için kapasite ve uzmanlığa sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz ?

Üç kuşak öncesinden aktarılan ve büyüyerek devam eden nakliye deneyimimiz 1950’li yıllara uzanmaktadır. Şu an, uluslararası demiryolu taşımacılığında yıllık ortalama 150.000 ton; uluslararası karayolu taşımacılığında yıllık 10.000 tır dan fazla yükleme yapmaktayız. Özmal aracımız yok . 7 ayrı ülkeden 450 den fazla sözleşmeli tedarikçimiz var.Dilediğiniz ölçü ve özellikte rekabetçi fiyatlarla araç tedarik edebiliyoruz. Biz Türkiye’nin en büyük lojistik servis sağlayıcılarından biriyiz. Büyük çok uluslu üreticilere, perakendecilere, ulusal ve bölgesel şirketlere LOJİSTİK servisi sağlamaktayız. Personel eğitimlerimiz, süreç yönetimimiz ve teknoloji alt yapımız dünyanın en üst standartlarındadır. Üst düzey yönetimimiz Türkiye’de, Doğu Avrupa’da ve Ortadoğu’da çok uluslu üreticilere ve perakendecilere lojistik hizmeti veren olağanüstü bir deneyime sahiptir.

S.2 – Hizmet verdiğiniz ülkeler, hizmet şekilleri ve ağırlıklı çalıştığınız sektörler nelerdir ?

Romanya , Ukrayna başta olmak üzere BDT ve Orta Asya ülkelerine Karayolu Taşımacılığı, Demiryolu Taşımacılığı, Denizyolu Taşımacılığı, Lowbed Taşımacılığı, Adr Taşımacılığı ve Proje Lojistiği alanlarında hizmet veriyoruz. Gıda, otomotiv,kozmetik tekstil, demir-çelik, orman ürünleri, yapı malzemeleri başta olmak üzere her sektöre hizmet vermekteyiz.

S.3 – Araç seyir takip sisteminiz var mı? Bilgilendirmeyi ne şekilde yapıyorsunuz ?

Uluslararası karayolu taşımalarınızda, her sabah yükünüzün bulunduğu aracın lokasyon bilgilerini sizinle paylaşıyoruz. Bunun yanı sıra, dilediğiniz an mail ve/veya telefon yoluyla operasyon uzmanlarımıza 7/24 ulaşıp güncel bilgi edinebilirsiniz.

S.4 – Çağ Lojistiği farklı kılan nedir. ?

Karayolu, demiryolu ve açık yük denizcilik hizmetini tek çatı altında alabileceğiniz bir lojistik şirketiyiz. Size 7 farklı dilde tek merkezde cevap verebiliyoruz. Özellikle demiryolunda verdiğimiz hizmet ile yurt dışından taşımacılıkta 800 ton ve 1000 ton luk lotları aynı anda Deniz yolu ile rekabet edebilen fiyatlar ile taşıyabiliyoruz. Gemide optimum navlunu alabilmek için 3000 ton mal satın almak yerine bizim le aynı navlun ile 1000 tonluk malınızı taşıtabiliyorsunuz. Sizlerin daha az stok ve finansman tutmanıza olanak veriyoruz.

S.5 – Müşterilerinize ve tedarikçilerinize ödeme konusunda tanıyabileceğiniz ayrıcalıklar nelerdir ?

Müşterimizin talebi doğrultusunda, ödeme koşullarınıza uygun vade desteğini sağlayabileceğimize inanıyoruz.

Tedarikçilerimize yapılan ödemelerimizi kendi finansal inisiyatifimiz doğrultusunda kısa vadeli olarak gerçekleştiriyoruz.

S.7 – Kalite belgeniz var mı?

Evet. 2015 yılında tüm lojistik operasyonlarda kullanmak üzere ISO 9001 kalite belgemizi edindik ve süreçlerimizi bu doğrultuda yürütüyoruz. Operasyonunuzun büyüklüğü ne olursa olsun, Çağ Lojistik in üst düzey kalitede ve profesyonellikle size hizmet verebileceğinden emin olabilirsiniz.

S.8 – Lojistik çatısı altında hangi hizmetleri sunuyorsunuz ?

Çağ Lojistik, lojistik hizmetlerini Türkiye ötesinde sunmaktadır. Uluslararası karayolu taşımacılığı, uluslararası demiryolu taşımacılığı, yurt içi dağıtım , proje taşımacılığı hizmetlerini sunuyoruz. Gümrük, depo, sigorta ihtiyaçlarınız için sizlere çözüm ortaklarımız ile tedarik kolaylığı sağlıyoruz.

S.9 – Soycan Grup olarak lojistik dışında hangi sektörlerde faaliyet gösteriyorsunuz ?

Soycan Grup, Lojistik dışında 3 farklı sektörde daha faaliyette bulunmaktadır. Gayrimenkul ve arsa yatırımı alanında Sarpedon Dış Ticaret A.Ş; broiler üretimi ve solar enerji alanında Sem Hayvancılık ve Tarım A.Ş.; içecek ve gıda distribütörlüğü alanında Bade İçecek ve Gıda A.Ş faaliyet göstermektedir.

S.10 – Depo hizmeti veriyor musunuz ?

Hayır, depolama hizmeti vermiyoruz. Ancak talebiniz doğrultusunda depo hizmeti almanız noktasında çözüm ortağınız oluyoruz.

Sitemizi incelediniz ve hala aklınızda kalan sorular varsa aradığınız cevapları bulmak için doğru yerdesiniz. Daha fazla bilgi almak ve ihtiyaçlarınız hakkında detaylı görüşmek için bize iletişim bilgilerinden yada iletişim sayfamızda bulunan form aracılığı ile ulaşabilirsiniz.